tel: 22 468 83 83 / mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PPH Remigraf Sp. z o.o., ul. Dźwigowa 61, 01-376 Warszawa

Książki

Dzięki rozszerzeniu naszego parku maszynowego o oklejarkę firmy Bourg BB3002, jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym pomysłom. Najnowsze urządzenia introligatorskie, które  kupiliśmy umożliwiają nam wykonywanie książek w oprawie klejonej w dowolnym nakładzie.

Możliwe formaty książek to minimalnie 100x100 mm a maksymalnie 385x 320 mm; szerokość grzbietu od 1 do 60 mm. Okładka może być standardowa lub wielokrotnie łamana (kłapony). Książki w nakładzie do 1000 egzemplarzy drukujemy na najwyższej klasy maszynach cyfrowych, co obniża koszty produkcji.

W swojej ofercie mamy również książki szyte w twardej oprawie.

Rodzaje papieru:

Środki książek drukujemy na papierach offsetowych, kredowanych, satynowych w zależności od potrzeb klienta. Rodzaj papieru uzależniony jest od rodzaju i przeznaczenia książki. Najczęściej używany jest offset 90 g. W przypadku produktów prestiżowych takich jak stosujemy papiery spulchniane, satynowane i kredowane. W ofercie mamy też papier ekologiczny.

Okładki książek powinny być nie tylko ozdobą książki, ale również spełniać rolę ochronną książki. Stosujemy papiery o podwyższonej gramaturze tj. 200g, 250g. Dodatkowo by podnieść prestiż książki często potrzebne jest uszlachetnienie okładki. Stosuje się wtedy powlekanie okładki folią matową lub błyszczącą, można zastosować również lakierowanie wybiórcze (punktowe nanoszenie lakieru UV na wybrane elementy).

W przypadku katalogów szytych nićmi (oprawa twarda) okładka drukowana jest na papierze kredowanym o gramaturze 115 g foliowanym folią matową lub błyszczącą. Okleja się nią tekturę litą o grubości 2-3 mm. Możliwe jest również kaszerowanie okładki okeiną płócienną.

Opcje oprawy:

  • oprawa miękka klejona,
  • oprawa miękka klejona ze skrzydełkami,
  • oprawa miękka szyta nićmi,
  • oprawa twarda szyta nićmi,

Opcje uszlachetnienia okładki:

  • lakierowanie (wykończenie błyszczące lub matowe),
  • foliowanie (wykończenie błyszczące, matowe, satynowe lub fakturowane),
  • lakier punktowy (wybłyszczenie wybranych elementów graficznych),
  • hot-stamping (stosowany celem ozdobienia produktu punktowo folią, np. złotą lub srebrną),
  • tłoczenie, czyli uwypuklenie fragmentu druku, np.: tytułu książki,

Opcje wykończenia:

  • wklejenie tasiemki, jako zakładki

Dzięki profesjonalnej obsłudze naszego grafika przygotowanie książki do druku będzie dla Państwa prawdziwą przyjemnością