tel: 22 468 83 83 / mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PPH Remigraf Sp. z o.o., ul. Dźwigowa 61, 01-376 Warszawa

Druk cyfrowy książek? - same zalety!

Druk cyfrowy książek, deklasuje tradycyjną metodę druku, brak konieczności przygotowania matryc drukarski znacznie przyśpiesza czas druku. Dodatkowym atutem jest oszczędność papieru, podczas druku cyfrowego pojęcie makulatury praktycznie nie występuje. Rozwój urządzeń drukujących jak i introligatorskich pozwala na wykonanie nawet 1 egzemplarza. Doświadczenie pracowników naszej drukarni oraz nowoczesne maszyny, pozwalają wydrukować zlecony nakład, co do jednej sztuki. Oznacza to, ogromne oszczędności czasu jak i papieru, za który normalnie obciążony zostałby Klient.

Kolejnym kluczowym zagadnieniem, jest ograniczony do minimum zakres prac introligatorskich. Podczas druku offsetowego, książki drukowane są na arkuszach mieszczących np. 16 stron, arkusz taki musi zostać sfalcowany (złożony) do formatu pojedynczej strony, powstają małe 16-20-24 stronicowe zeszyty, które następnie należy zebrać ze sobą w gotowy blok książki, który trafia następnie do oprawy.

Podczas druku cyfrowego książek, proces ten zostaje całkowicie pominięty, na maszynie cyfrowej drukowane są gotowe bloki książek, które następnie trafiają do oprawy. Znacznie ogranicza to czas druku oraz minimalizuje ew. błędy podczas praz introligatorskich.

 

Druk książek w technologii offsetowej:

proces-druk-offsetowy
1: DTP - przygotowanie plików do druku,
2. CTP - wykonanie matruc drukarskich,
3. druk na maszynach offsetowych,
4. prace introligatorskie, skłądanie, zbieranie gotowych leg,
5. oprawa gotowych bloków książki.

 

Cyfrowy druk książek:

proces-druk-cyfrowy

1: DTP - przygotowanie plików do druku,
2. druk cyfrowy gotowych bloków książki,,
3. oprawa gotowych książek.

 

Kolejną bardzo ważną zaletą druku cyfrowego, jest brak konieczności magazynowania tytułów, ryzyka z nie sprzedaniem części nakładu etc. Klient ma możliwość wydrukowania jedynie tylu egzemplarzy książek, ile na daną chwile jest mu potrzebne, następnie wznawiać druk w zależności od potrzeb.

Dużą zaletą druku cyfrowego, jest możliwość dowolnego rozłożenia stron kolorowych w bloku książki. Maszyny w naszej drukarni cyfrowej współdziałają ze sobą. Strony kolorowe książki drukowane są na jednej maszynie, następnie drugie urządzenie drukując strony czarno białe umieszcza kolorowe kartki w odpowiednich miejscach…

Zachęcamy do odwiedzenia naszej drukarni i zapoznania się bliżej z technologią druku cyfrowego..

 


Najczęściej zadawane pytania odnośnie cyfrowego druku książek...
Nasze maszyny drukujące...