tel: 22 468 83 83 / mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PPH Remigraf Sp. z o.o., ul. Dźwigowa 61, 01-376 Warszawa

Druk offsetowy

764ERóżnica między drukiem cyfrowym i klasycznym drukiem offsetowym polega głównie na rozkładzie kosztów. Koszt druku arkusza metodą cyfrową jest większy niż koszt druku offsetowego, ale cena wydruku tylko nieznacznie zmienia się wraz z rosnącym nakładem.

Druk offsetowy charakteryzuje się tym, że koszty pojedynczego arkusza druku są niskie. Z drugiej strony jednak, duże są koszty uruchomienia produkcji i dlatego opłacalność druku offsetowego zaczyna się w momencie, kiedy można je zmniejszyć poprzez rozłożenie na ilość wydruków.

Przykładowy koszt wydrukowania na maszynie offsetowej 50 oraz 1000 arkuszy w formacie B2, wraz z ceną papieru oraz czasem druku:

50 arkuszy, zadruk 4+0: 350 zł netto
1.000 arkuszy, zadruk 4+0: 600 zł netto

Ja widać, aż dwudziestokrotne zwiększenie nakładu, spowodowało mniej niż dwukrotny wzrost ceny usługi.

Rozpoczęcie produkcji jest także czasochłonne. Trzeba przygotować impozycję, zrobić blachy do każdego koloru oddzielnie, narządzić maszynę (ustawić kolorystykę oraz pasowanie), zadać farbę. Przy małych nakładach jest to zdecydowanie nieopłacalne, dlatego oferujemy Państwu druk cyfrowy. Przy dużych nakładach jest to nieodzowne i dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo także druk offsetowy.

Rozróżniamy dwa rodzaje druku offsetowego. Pierwsze to wspmaganie prac biurowych i drukarni offsetowej – wykonujemy małe prace, które z powodów technicznych lub fimansowych nie mogą być wykonane metodami cyfrowymi. Do tego służy jednokolorowa maszyna Romayor drukująca w formacie B3. Drukujemy na niej papiery firmowe, formularze, proste ulotki, wszelkie druki w dużych nakładach, proste okładki jedno i dwu kolorowe, druki na papierach nietypowych, wszelkie prace wspomagające naszą działalność cyfrową.

Prawdziwy druk offsetowy oferujemy na maszynie czterokolorowej półformatowej drukującej prace w pełnym kolorze z możliwością pełnego uszlachetniania i prac introligatorskich. Zajmujemy się dowolnie dużymi nakładami i pracami o dowolnym stopniu komplikacji.

Gorąco zapraszamy do przysyłania zapytań ofertowych. Odpowiadamy szybko na wszystkie pytania i kalkulacje.